چگونه تیم ها را از نظر چابکی بالغ کنیم ؟

چگونه تیم ها را از نظر چابکی بالغ کنیم ؟
بلوغ چابکی معیاری است که نشان می‌دهد تیم اسکرام شما تا چه اندازه از شیوه‌های Agile استفاده می‌کند و آن‌ها را بهبود می‌بخشد. تیم شما زمانی در اوج بلوغ است که همه ارزش‌های Agile را به واقعیت بدل می کند. یک تیم بالغ نیز به طور مداوم فرآیندهای Agile را بهبود می بخشد. در مدیریت پروژه، روش شناسی چابک "Agile methodology" رویکردی است که در آن تیم ها بسیاری از نسخه های کاری یک محصول را ارائه می دهند که ارزشی را برای مشتری فراهم می کند.
ادامه مطلب

معرفی 20 کتاب کاربردی برای مدیران محصول

معرفی 20 کتاب کاربردی برای مدیران محصول
مدیریت محصول به عنوان یکی از نقاط کلیدی در موفقیت هر تیم توسعه و هر سازمان فعال در حوزه فناوری اطلاعات به شمار می‌آید. یک مدیر محصول با مسئولیت‌های گسترده از تحلیل بازار تا استراتژی‌گذاری و تا سرانجام توسعه محصول و بهبود طراحی تجربه کاربری، در تمام مراحل سیکل حیات محصول نقش دارد. این نقش بسیار چالش‌برانگیز است و از مدیر محصول نیاز به داشتن دانش گسترده در زمینه‌های مختلف دارد.
ادامه مطلب

User Story Life Cycle چیست ؟

User Story Life Cycle چیست ؟
هنگامی که از چرخه عمر یک داستان کاربر صحبت می کنیم، به معنای مراحل مختلفی است که قبل از اینکه انجام شده در نظر گرفته شود و مقدار مورد نظر را تحویل دهد، از آن عبور می کند. اولین مرحله از چرخه عمر یوزر استوری در Agile زمانی است که الزامات مشتری تعریف می شود و چرخه حیات زمانی به پایان می رسد که داستان کاربر به کاربر تحویل داده شود. این یک ابزار ضروری برای پیگیری چگونگی توسعه محصول و کیفیت آن است. لایف سایکل داستان کاربر نیز برای نظارت بر سرعت پیشرفت محصول ضروری است. یکی دیگر از کاربرد های قابل توجه لایف سایکل یوزر استوری افزایش شفافیت در کار تیم است زیرا فعالیت های آن بیشتر قابل مشاهده است.
ادامه مطلب

معرفی 16 کتاب آموزشی اسکرام

معرفی 16 کتاب آموزشی اسکرام
با توجه به اینکه اجایل و اسکرام بر مبنای تجربه گرایی بنا نهاده شده است اما قرار نیست همه چیز را تجربه کنیم! تجربه همیشه هزینه دارد، ما می توانیم با استفاده از تجربیات افرادی که هزینه آن را پرداخته اند با تجربه انها آشنا شده و هزینه کم تری برای درک عمیق آن بپردازیم، فهم و درک کافی از این کتاب ها به شما کمک می کند به راحتی در آزمون های PSM شرکت کنید و با امتیاز بالا در آزمون قبول شده و مدرک مورد نظر را اخذ نمایید.
ادامه مطلب

معیار های اندازه گیری در اسکرام

معیار های اندازه گیری در اسکرام
معیارهای Scrum و KPIها بخشی از خانواده گسترده تری ازKey performance indicators (KPIs) های چابک"agile" هستند. معیارهای چابک شامل معیارهای لین "lean" است که بر جریان ارزش یک سازمان به مشتریانش متمرکز است و معیارهای کانبان"Kanban" که بر گردش کار و انجام وظایف تمرکز دارد. در حالی که بیشتر معیارهای اجایل برای تیم‌های اسکرام قابل اجرا هستند، معیارهای خاص اسکرام بر تحویل نرم‌افزار قابل پیش‌بینی"predictable software delivery" تمرکز می‌کنند و مطمئن می‌شوند که تیم‌های اسکرام حداکثر ارزش را در هر تکرار"iteration" به مشتریان ارائه می‌دهند.
ادامه مطلب

بهبود مستمر | Continuous improvement یعنی چه ؟

بهبود مستمر | Continuous improvement یعنی چه ؟
مسئله اصلی این است که داده ها به ما دید وسیع تری از اتفاقات گذشته می دهند و میتوانند به ما در تحلیل فرایند ها کمک کنند، اینجاست که می توانیم مشکلات با کمک تیم کشف کرده و سپس برای آنها راه حل بهبودی مطرح کرد. جلساتی مانند رتروسپکتیو دقیقا برای چنین ارزیابی هایی بوجود آمده است. چنین فرایندی به ما کمک می کند بهبود مستمر در تیم ایجاد کنیم و هربار که پیش می رویم ارزشی را به مجموعه ارزش قبلی اضافه کنیم یا مواردی را که دیگر برای ما هیچ ارزشی بوجود نمی آورد را حذف کنیم، فراموش نکنیم که سادگی یکی از راز های بهبود مستمر است.
ادامه مطلب

جلسه رترو چیست

جلسه رترو چیست
جلسات رترو فرصتی را برای کل تیم اسکرام فراهم می‌کند تا برای مدت کوتاهی از دویدن دست بردارند و کمی اندیشه کنند. Sprint Retrospective بخش زمانبندی شده مشخصی "timebox"، از تیم‌های اسکرام است که می‌توانند آنچه را که در حال رخ دادن است، نحوه کارشان و راه‌های بهتری را برای بهبود شناسایی کنند و برای اجرای این بهبودها برنامه‌ریزی کنند.
ادامه مطلب

تخمین چابک | Agile Estimation

تخمین چابک | Agile Estimation
امروزه «چابک» موضوعی پرشور در بسیاری از بحث‌های توسعه نرم‌افزار است. سوالات زیادی پیرامون Agile وجود دارد، همه درباره آن را می‌پرسند و همه سعی می‌کنند چابک باشند. اما در عین حال، سوء تفاهم و سردرگمی زیادی در مورد عملکرد آن وجود دارد، به خصوص در مورد تخمین.     قبل از همه اینها بیاید بپرسیم چرا تخمین چابک لازم است؟ تخمین چابک"Agile Estimation" نقش اساسی در برنامه ریزی و مدیریت توسعه یک …
ادامه مطلب

مدیر محصول کیست و چه وظایفی برعهده دارد؟

مدیر محصول کیست و چه وظایفی برعهده دارد؟
نقش مدیر محصول یا Product Manager در اسکرام چیست؟ باید توجه داشت که مدیر محصول در اسکرام مدیر آدم ها نیست!  وجود مالک محصول کارایی و بهره وری را افزایش می دهد، توانایی تیم را برای ارائه ارزش به حداکثر می رساند، برای انجام این کار به طور موثر، یک مدیر باید نقش های زیر را انجام دهد
ادامه مطلب

Planning Poker | پلنینگ پوکر چیست ؟

Planning Poker | پلنینگ پوکر چیست ؟
برنامه ریزی به روش پوکر برای فرار از تأثیرپذیری سایر شرکت کنندگان از یک دیگر استفاده می شود به اصطلاح به این تاثیرپذیری "بایاس شدن ذهن" هم گفته می شود . اگر یک عدد گفته شود، می تواند به عنوان یک توصیه در نظر گرفته شود و بر تخمین سایر اعضای تیم تأثیر بگذارد. همچنین، برنامه ریزی پوکر افراد را وادار می کند که آزادانه فکر کنند و شماره های خود را به طور همزمان پیشنهاد دهند. این فعالیت زمانی انجام می شود که همه اعضای تیم کارت خود را به طور همزمان فاش کنند.
ادامه مطلب

جستجو در مقالات

در خواست عضویت

شما هم می توانید مطلب خود را بنویسید !

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید