معرفی 16 کتاب آموزشی اسکرام

معرفی 16 کتاب آموزشی اسکرام
با توجه به اینکه اجایل و اسکرام بر مبنای تجربه گرایی بنا نهاده شده است اما قرار نیست همه چیز را تجربه کنیم! تجربه همیشه هزینه دارد، ما می توانیم با استفاده از تجربیات افرادی که هزینه آن را پرداخته اند با تجربه انها آشنا شده و هزینه کم تری برای درک عمیق آن بپردازیم، فهم و درک کافی از این کتاب ها به شما کمک می کند به راحتی در آزمون های PSM شرکت کنید و با امتیاز بالا در آزمون قبول شده و مدرک مورد نظر را اخذ نمایید.
ادامه مطلب

معیار های اندازه گیری در اسکرام

معیار های اندازه گیری در اسکرام
معیارهای Scrum و KPIها بخشی از خانواده گسترده تری ازKey performance indicators (KPIs) های چابک"agile" هستند. معیارهای چابک شامل معیارهای لین "lean" است که بر جریان ارزش یک سازمان به مشتریانش متمرکز است و معیارهای کانبان"Kanban" که بر گردش کار و انجام وظایف تمرکز دارد. در حالی که بیشتر معیارهای اجایل برای تیم‌های اسکرام قابل اجرا هستند، معیارهای خاص اسکرام بر تحویل نرم‌افزار قابل پیش‌بینی"predictable software delivery" تمرکز می‌کنند و مطمئن می‌شوند که تیم‌های اسکرام حداکثر ارزش را در هر تکرار"iteration" به مشتریان ارائه می‌دهند.
ادامه مطلب

جلسه رترو چیست

جلسه رترو چیست
جلسات رترو فرصتی را برای کل تیم اسکرام فراهم می‌کند تا برای مدت کوتاهی از دویدن دست بردارند و کمی اندیشه کنند. Sprint Retrospective بخش زمانبندی شده مشخصی "timebox"، از تیم‌های اسکرام است که می‌توانند آنچه را که در حال رخ دادن است، نحوه کارشان و راه‌های بهتری را برای بهبود شناسایی کنند و برای اجرای این بهبودها برنامه‌ریزی کنند.
ادامه مطلب

تخمین چابک | Agile Estimation

تخمین چابک | Agile Estimation
امروزه «چابک» موضوعی پرشور در بسیاری از بحث‌های توسعه نرم‌افزار است. سوالات زیادی پیرامون Agile وجود دارد، همه درباره آن را می‌پرسند و همه سعی می‌کنند چابک باشند. اما در عین حال، سوء تفاهم و سردرگمی زیادی در مورد عملکرد آن وجود دارد، به خصوص در مورد تخمین.     قبل از همه اینها بیاید بپرسیم چرا تخمین چابک لازم است؟ تخمین چابک"Agile Estimation" نقش اساسی در برنامه ریزی و مدیریت توسعه یک …
ادامه مطلب

مدیر محصول کیست و چه وظایفی برعهده دارد؟

مدیر محصول کیست و چه وظایفی برعهده دارد؟
نقش مدیر محصول یا Product Manager در اسکرام چیست؟ باید توجه داشت که مدیر محصول در اسکرام مدیر آدم ها نیست!  وجود مالک محصول کارایی و بهره وری را افزایش می دهد، توانایی تیم را برای ارائه ارزش به حداکثر می رساند، برای انجام این کار به طور موثر، یک مدیر باید نقش های زیر را انجام دهد
ادامه مطلب

Planning Poker | پلنینگ پوکر چیست ؟

Planning Poker | پلنینگ پوکر چیست ؟
برنامه ریزی به روش پوکر برای فرار از تأثیرپذیری سایر شرکت کنندگان از یک دیگر استفاده می شود به اصطلاح به این تاثیرپذیری "بایاس شدن ذهن" هم گفته می شود . اگر یک عدد گفته شود، می تواند به عنوان یک توصیه در نظر گرفته شود و بر تخمین سایر اعضای تیم تأثیر بگذارد. همچنین، برنامه ریزی پوکر افراد را وادار می کند که آزادانه فکر کنند و شماره های خود را به طور همزمان پیشنهاد دهند. این فعالیت زمانی انجام می شود که همه اعضای تیم کارت خود را به طور همزمان فاش کنند.
ادامه مطلب

محدودیت های WIP

محدودیت های WIP
   محدودیت های WIP چیست؟  WIP مخفف Work In Progress است که مفهومی  از میزان کاری که برای رسیدن به هدفی  شروع شده اما  هنوز تکمیل نشده است را ارائه می دهد. با در نظر گرفتن این تعریف، محدودیت های WIP تعیین کننده حداکثر مقدار کاری است که می تواند در هر وضعیت گردش کار وجود داشته باشد.  با محدود کردن مقدار کار در حال انجام (WIP) و کشف سرعت …
ادامه مطلب

اسپرینت پلنینگ مبتنی بر سرعت چیست ؟

اسپرینت پلنینگ مبتنی بر سرعت چیست ؟
در طول برنامه ریزی اسپرینت، سرعت یک تیم به عنوان ورودی برای اسپرینت بعدی استفاده می شود. تیم از داده‌های سرعت(Velocity) استفاده می‌کند و  آن را در اسکرام ارزیابی و سپس بر اساس نتایج بدست آمده سعی می کنند آن را افزایش دهند تا یک ارزش مشخص برای مشتری به ارمغان بیاورند. تیم با ارزیابی سرعت خود در چندین اسپرینت گذشته، می‌تواند یک دید کلی در مورد اینکه چگونه تغییر در یک فرآیند خاص می‌تواند به ارائه ارزش قابل اندازه‌گیری مشتری تأثیر بگذارد، به دست می آورد.
ادامه مطلب

اسپرینت پلنینگ مبتنی بر ظرفیت چیست ؟

اسپرینت پلنینگ مبتنی بر ظرفیت چیست ؟
برنامه‌ریزی اسپرینت مبتنی بر ظرفیت "Capacity-based sprint planning" ، که برنامه‌ریزی اسپرینت مبتنی بر تعهد"Commitment-based Sprint planning" نیز نامیده می‌شود، بر اساس ظرفیت"capacity" موجود تیم (بر حسب ساعت) برای اسپرینت"sprint" است و سعی می‌کند این ظرفیت را به طور موثر و بدون بارگذاری بیش از حد"overburdening"  و کمتر از میزان تعهد اعضای تیم پر کند. برنامه ریزی مبتنی بر ظرفیت به 3 دلیل اصلی که در ادامه توضیح داده شده است به عنوان روش بهتری برای برنامه ریزی اسپرینت محسوب می شود.
ادامه مطلب

Sprint چیست؟

Sprint چیست؟
  براساس آنچه در راهنمای اسکرام آمده :  اسپرینت‌ها ضربان قلب اسکرام هستند، جایی که ایده‌ها به ارزش تبدیل می‌شوند. آنها رویدادهایی با طول ثابت یک ماهه یا کمتر برای ایجاد ثبات هستند. هر اسپرینت نبض تپنده اسکرام است با تکرارهای منظم کوتاه که timebox آن تا چهار هفته است.هدف  اسپرینت این است که تکرارهای کوتاه را با زمان کافی بین یک هفته تا یک ماه حفظ کند تا تیم …
ادامه مطلب

جستجو در مقالات

در خواست عضویت

شما هم می توانید مطلب خود را بنویسید !

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید